Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Jodie Foster Jodie Foster
Nar. 1962 je americká herečka, režisérka a producentka, držiteľka dvoch Oscarov za hlavnú úlohu. Po absolutóriu si zahrala v niekoľkých nevýznamných snímkach. Obrat prišiel v roku 1988 úlohou niekoľkokrát zneužitej servírky Sarah Tobias vo filme Znásilnenie, za ktorej stvárnenie dostala prvého Oscara. O tri roky neskôr prišla jej najvýraznejšia úloha v doterajšej filmografii v kultovom thrileri Mlčanie jahniat, kde si zahrala agentku FBI Clarice Starlingovou. Jej herecké umenie bolo ocenené druhým Oscarom. V tomto roku (1991) začala kariéru režisérky, keď nakrútila film Človiečik Tate. V tom istom roku sa objavila po boku Mela Gibsona vo westernovej komédii Maverick. Po režírovaní niekoľkých snímkov sa vrátila pred kameru postavou Ellie Arroway v sci-fi príbehu Kontakt (1997). V roku 1998 sa objavila v romantickom filme Anna a kráľ, za ktorý získala honorár 15 miliónov dolárov. O tri roky neskôr si herečka Nicole Kidmanová poranila koleno iba dva týždne pred nakrúcaním thrileru Úkryt, kde ju Jodie nahradila. V roku 2005 sa vrátila na plátna kín v klaustrofobickom filme Tajomný let. Nasledovali Spojenec, či Zabudnutý ostrov.


Dame Helen Mirren Dame Helen Mirren
Nar. 1945 je britská herečka. Jeden z jej najväčších úspechov dosiahla filmom Gosford Park, ktorý jej priniesol Cenu newyorských filmových kritikov a nomináciu na Oscara. Za televízny film Posadnutosť Ayn Randovej získala Emmy a Zlatý glóbus. Ďalšie Emmy, Zlatý glóbus a tentoraz aj Cenu Britskej akadémie dostala za herecký výkon v televíznej dráme Hlavný podozrivý. Medzi jej ďalšie filmy patrí Prísaha, Pomsta, Šialenstvo kráľa Juraja (cena pre najlepšiu herečku na Filmovom festivale v Cannes, nominácia na Oscara), Dlhý veľký piatok, Excalibur, Podivná pohostinnosť. Ako režisérka je známa krátkym filmom Happy Birthday, ktorý natočila v rámci cyklu Directed By televízie Showtime. Mirren má za sebou tiež úspešnú divadelnú kariéru. V roku 2007 Helen Mirren zožala celosvetový úspech za skvelo stvárnenú Alžbetu II. vo filme Kráľovná. Naozaj autenticky zahrala svoju životnú úlohu a tiež si za ňou odniesla Oscara 2007. V ostatných rokoch sa zaskvela v životopisnej snímke Hitchcock.

Helen Mirren
P.O.Box 71253
London SW11 9FX, UK


Veronique Genest Veronique Genest
Nar. 1956 vlastným menom Véronique Raymonde Marie Combouilhaud, je francúzska herečka. Pred filmovou kamerou debutovala v roku 1980 vo filme Bankárka po boku Romy Schneider. O ďalšom osude jej hereckej kariéry rozhodla v roku 1992 ponuka producenta J. P. Guerina stvárniť úlohu policajnej komisárky Julie Lescautovej. Táto rola jej zabezpečila celoeurópsku popularitu a hlavne tri prestížne ceny „7 d´Or“ pre nejlepšiu herečku v rokoch 1996, 1999 a 2001. Vlastní svoju produkčnú spoločnosť Sam & Compagnie. Z ďalšej filmografie : Nana, Tango, Šanca pre ôsmich, Madam z Izieu.

Veronique Genest
c/o Artmedia
10, av George V.
75008 Paris,France


Rene Russo Rene Russo
Nar. 1954 je americká herečka. Prvé vedľajšie úlohy obsadila po boku slávnych mužských partnerov, čo jej zostalo dodnes. Hrala v športovej komédii Prvá liga, v kriminálke Poliš Artie Lewis či sci-fi prepadáku Freejack. Úspech sa dostavil s komediálnejšie ladenou Smrtonosnou pascou 3. S Melom Gibsonom sa stretla v roku 1996 v thrilleri Výkupné. Hrala v takých úspešných filmoch ako Smrtiaca epidémia, S nasadením života, Zelený svet, Showtime.

Rene Russo
Crosby/Spilo Management
1310 North Spaulding Avenue
Los Angeles,CA 91146,USA


Halle Berry Halle Berry
Nar. 1968 je americká herečka. V New Yorku skúšala šťastie vo filmovom priemysle. Úspech sa dostavil kozmickou rýchlosťou. Zahrala si v seriáli Living Dolls. V roku 1991 získala rolu v romantickej dráme Jungle Fever. V roku 1993 prišiel film Father Hood, kde si Berry zahrala vášnivú novinárku, ktorá sa zo všetkých síl snaží presadiť vo svojom odbore. Príbeh zaujal množstvo ľudí z filmovej branže a samozrejme zabezpečil Halle ďalšie zmluvy na natočenie projektov ako The Flintstones, Losing Isaiah, Executive Decision. V roku 1999 za film Introducing Dorothy Dandridge obdržala ocenenia Emmy a Golden Globe. Prišiel rok 2001 a ten priniesol hity od X-mena cez Swordfish až po Monster´s Ball a Catwoman.

Halle Berry
Vincent Cirrincione Associates
1516 N. Fairfax Avenue
Los Angeles,CA 90046,USA


Amy Adams Amy Adams
Nar. 1974 V celovečernom debute sa prvykrát predstavila v satirickej komédii Krása na zabitie. Potom si to strihla v Nebezpečných známostiach 2 a v roku 2002 sa objavila v komédii Slúžiť Sáre. V tom istom roku sa zaskvela vo filme Chyť ma, ak to dokážeš. O päť rokov neskôr v hudobnej rozprávke Začarovaní, ktorá jej vyniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Ďalšiu nomináciu na Zlatý glóbus získala v roku 2007 za rolu princeznej Giselle v rozprávkovej komédii Kúzelná romanca. Nomináciu na Oscara si vyslúžila drámami Junebug (2005) a Pochyby (2010).

Amy Adams
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills,CA 90212,USA


Mandy Moore Mandy Moore
Nar. 1984 vlastným menom Amanda Leigh Moore je americká speváčka a herečka. Ako pätnásťročná vydala svoj debutový album So Real. Doposiaľ vydala 8 albumov. V roku 2001 si zahrala v adaptácii knihy Nicholasa Sparska Nezabudnuteľná cesta. Všetký pesničky, ktoré spievala v tomto filme vydala v albume Cry. Hoci sa tento film výrazne líši od citlivej románovej predlohy, Mandy sa svojej úlohy umierajúceho dievčaťa bravúrne zhostila a vyslúžila si cenu MTV Movie Award. Odvtedy hrala v niekoľkých filmoch, väčšinou v romantických komédiách ako Denník Princeznej, Spasení, Láskou buchnutá alebo Sladkých 17.

Mandy Moore
c/o Storefront Entertainment
9465 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90212-2612,USA


Alicia Silverstone Alicia Silverstone
Nar. 1976 Preslávila sa hlavne vďaka účinkovaniu vo videoklipoch rockerov združených okolo Stevena Tylera. Na striebornom plátne zaujala ako sedemnásťročná, v hlavnej úlohe filmu The Crush.Potom nasledoval medzi americkými tínedžermi veľmi úspešný film Bezmocná. Vtedy ju zaregistrovali aj veľké štúdiá a ponuky sa sypali. Objavila sa ako Batgirl vo filme Batman a Robin, prišli úlohy v snímkach Návrat z minulosti a Márna lásky snaha. Zahrala si Queen Latifah v komédii Beauty Shop, pamätať si ju budeme aj z filmu Scooby-Doo 2.

Alicia Silverstone
United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd.,Suite 500
Beverly Hills,CA 90212-2401,USA


Salma Hayek Salma Hayek
Nar. 1966 v Coatzacoalcos, Veracruz, Mexiko. Je dcérou španielskeho otca a libanónskej matky. Počas vysokoškolských štúdií medzinárodných vzťahov sa začala zaujímať o herectvo. Dostala sa do televízie a rola v televíznom seriáli Teresa z nej urobila zo dňa na deň hviezdu v rodnom Mexiku. Rozhodla sa však pokračovať v kariére v L.A. Potom, čo rok študovala angličtinu a herectvo so Stellou Adlerovou, prišiel jej prvný zlom, keď ju Allison Anders obsadila do vedľajšej roly vo filme Mi Vida Loca (1993). Rola jej dovolila získať "Screen Actors Guild Card". Stretla sa s Robertom Rodrigezuom, ktorý ju obsadil do filmu Desperado (1995). Salmu tento film vyniesol vysoko a Rodrigeuz s ňou o rok natočil upírsku prehliadku From Dusk Till Dawn (1996). Bohužiaľ to bol pre Salmu prepadák. Dogma (1999) Kevina Smitha, kde vystupovala ako božská múza, upútala pozornosť ako kritikov tak i divákov. V roku 1999 sa ukázala vo filme Wild Wild West.Potom sa dostavil megaúspech, keď sa Salme splnil celoživotný sen a zahrala si slávnu mexikú maliarku Fridu Kahl vo filme Frida. Film Salma aj produkovala. Za túto rolu si vyslúžila nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus.

Salma Hayek
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Penelope Cruz Penelope Cruz
Nar. 1974 je španielska herečka. V sedemnástich si zahrala vo svojich prvých filmoch, oscarovom Belle époque a A Tale of Ham and Passion. V 1998 si po prvýkrát zahrala v anglickej snímke The Hi-Lo Country a o rok neskôr v koprodukčnej romantickej dráme Muž, ktorému tečie do topánok. Do klasickej hollywoodskej veľkovýroby sa dostala filmom Chilli, sex a samba (Woman on Top). Azda najväčší projekt jej dovtedajšej kariére prišiel v roku 2000 All The Pretty Horses. Zahrala si tu po boku Matta Damona. Začiatky nového tisícročia priniesli mnoho skvelých filmov od famózneho Vanilkové nebo , božsky hriešneho Without News Of God, zauzleného Walking Up in Reno končiac kontroverzným a trošku bláznivým Fanfán Tulipán. Veľmi zaujímavá snímka je Inkognito (Masked and Anonymous) z roku 2003. Spolu s oscarovou Charlize Theron sa v roku 2004 pustila do projektu Head in the Clouds. Strhujúci príbeh počas 30´ rokov, kedy vojna ohrozovala celý svet. Rok 2005 nový kinový hit Sahara...

Penelope Cruz
DeBlois, Mejia, Bogart & Kaplan
9171 Wilshire Blvd.,Suite 300
Beverly Hills, CA 90210-5515,USA


Michelle Pfeiffer Michelle Pfeiffer
Nar. 1958 je americká herečka. Michelle maturovala v roku 1976 a rok potom študovala na Golden West College odbor súdna stenografia. V tom čase si privyrábala ako pokladníčka v supermarkete. Neskôr študovala herectvo na The Beverly Hills Playhouse.Len málokto by predpokladal,že kráska z pokračovania Pomády sa raz stane svetovo uznávanou herečkou.Vo filme debutovala ešte v roku 1979.V televíznej dráme The Solitary Man sa vtedy objavila po boku menej známych hercov. Väčší úspech jej zabezpečila až spomínaná Pomáda (1982),kde žiarila po boku Johna Travoltu.Piliermi v jej hereckej kariére sú filmy Zjazvená tvár,Jastrabia žena, či Čarodejnice z Eastwicku .Po boku Jacka Nicholsona,Susan Sarandon a Cher sa v ňom objavila ako Sukie Ridgemont.V roku 1988 ju režisér Jonathan Demme obsadil do krimi komédie Married to the Mob ,za čo získala prvú nomináciu na Zlatý glóbus.Nasledovali snímky Tequila Sunrise a Nebezpečné známosti.Za výkon v druhom z týchto filmov vtedy získala nomináciu na Oscara.Na Oscara ju akademici nominovali aj za postavu barovej speváčky vo filme Báječní Bakerovi chlapci.Po natočení Princa Egyptského,účinkovala vo filme Sen noci svätojánskej a v roku 2002 neopakovateľne stvárnila matku-umelkyňu vo filme Biely Oleander.Michelle Pfeiffer sa stala vôbec prvou osobnosťou,ktorú si čitatelia časopisu People Magazine zvolili do prvej päťdesiatky najpríťažlivejších ľudí sveta spolu šesťkrát.

Michelle Pfeiffer
3737 Magnolia Blvd.#300
Burbank,CA 91505-2018,USA


Alyssa Milano Alyssa Milano
Nar. 1972 je americká herečka. Prvý raz hrala už v ôsmych rokoch v muzikáli Annie na Broadwayi. Prvý film, v ktorom sa objavila má názov Old enough. Najväčší vzostup zaznamenala ako 12ročná rolou v situačnej komédii Who's the Boss? v roku 1984, kde stvárnila sladkú dcéru Tonyho Danzu, Samanthu Micellu. Medzitým ako sa uplatňovala herectvom, stala sa aj speváčkou. V roku 1989 vydala v Japonsku 5 hudobných albumov a neskôr dostala aj platinovú platňu. Ľudia ju však skôr poznali ako mladú a charizmatickú herečku. K jej kariére sa musí pripísať účinkovanie v známom seriáli Melrose Place. V roku 1998 sa preslávila hlavne vďaka úlohe Phoebe v seriáli Charmed. Do tohto seriálu sa dostala po tom, ako Lori Rom, herečka pôvodne plánovaná na miesto najmladšej zo sestier, svoju účasť odriekla. Alyssa sa v roku 1992 vydala za speváka Cinjun Tate, člena skupiny Remy Zero.M omentálne je rozvedená a jej veľkým snom je mať dieťa. Alyssa podniká výlety do Severnej Afriky, kde pomáha bezbranným deťom a robí iné charitatívne podujatia. V roku 2003 navštívila aj mesto Bagdad. Taktiež podporila amerických vojakov v Perzskom zálive a prispela obetiam ázijskej katastrofy (tsunami). Pôsobí aj v organizácii United Nations Children´s Emergency Fund (UNICEF), ktorá je zameraná na pomoc deťom.

Alyssa Milano
We Wrap,P.O.Box 1799
Enka,NC 28728-1799,USA


Yoon-jin Kim Yoon-jin Kim
Nar. 1973 je pôvodom japonská herečka. Spolu s rodinou sa presťahovala do New Yorku. Dva roky cvičila balet (Afrokaribská a Pekingská opera), vláda niekoľko bojových umení ako napr.(tae kwon do, boj s mečom aj bez zbrane), vydala knihu japonských fotografií a je tvárou japonskej kozmetickej firmy Kanebo.Všetky filmy nakrútila mimo USA, buď v Kórei alebo v Japonsku.V okamihu,keď získala rolu v Nezvestných, už bola v krajine vychádzajúceho slnka veľmi populárnou hviezdou. Z filmografie : Swiri, Iron Palm, Yesterday.

Yoon-jin Kim
"Lost" - Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu,HI 96816-4442,USA


Reese Witherspoon Reese Witherspoon
Nar. 1976 je americká herečka. V štrnástich si ju všimol režisér Robert Mulligan a ponúkol jej hlavnú úlohu dospievajúcej Dani ,ktorá prežíva prvú lásku vo filme The Man In the Moon(1991). Nasledovalo niekoľko televíznych filmov, z ktorých najzaujímavejším bol Wildflower(1991) po boku Patricie Arquette a pod režijnou taktovkou Diane Keaton. Po skončení strednej školy sa rozhodla študovať anglickú literatúru na Stanfordskej univerzite, ktorú nedokončila. Skvelá ponuka prišla v roku 1998 od režiséra Roberta Bentona, keď si mala zahrať po boku Paula Newmana, Gena Hackmana a Susan Sarandon Susan Sarandon v dráme Súmrak. Neskôr ju jej priateľ Ryan Phillippe presvedčil, by zobrala úlohu panenskej Annette v modernom spracovaní Laclosovho románu Veľmi nebezpečné známosti(1999). Film sa stal hitom a Reese sa okamžite zaradila medzi najväčšie hollywoodske hviezdy. Svoju pozíciu potvrdila aj úlohou chorobne ambicióznej stredoškoláčky, ktorá sa túži stať prezidentkou triedy v satire Kto z koho(1999). V roku 2001 nakrútila hit Pravá blondínka, ktorého úspech vyvolal pokračovanie Pravá blondínka 2 (2003). Nedávno prišiel do kín jej zatiaľ posledný film Vianoce na štvrtú (2008).

Reese Witherspoon
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Katie Holmes Katie Holmes
Nar. 1978 je americká herečka, ktorá na seba po prvýkrát upozornila rolou Joey Potterovej v seriáli Dawnov svet, v ktorom hrala päť sezón. V roku 2005 bol medializovaný jej vzťah s Tomom Cruisom. O rok neskôr sa im narodila dcéra Suri. Katie je herečka, ktorá má v talóne ako úspešné tak aj menej úspešné filmy. V Podozrivom správaní očarila divákov, nie kritikov. V krimikomédii Go oslovila už obidve strany filmovej barikády. Skutočne sa zaskvela až v snímke Skvelí chlapi, kde hrala po boku Michaela Douglasa. S Colinom Farrellom si zahrala v Telefónnej búdke...

Katie Holmes
ID Public Relations NY
150 West 30th Street,19th Floor
New York,NY 10001,USA


Renée Zellweger Renée Zellweger
Nar. 1969 je americká herečka, po matke Nórka, po otcovi Švédka. Zlom vo filmovej kariére nastal v roku 1996, kedy po boku Toma Cruisa zažiarila v snímke Jerry Maguire. V ďalšom filme On, ona a ja sa stretla s Jimom Carreym. Jej meno získalo na hodnote až po trháku Denník Bridget Jonesovej podľa románu spisovateľky Helen Fieldingovej. Nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus jej priniesol úspešný oscarmi ovenčený muzikál Chicago. V roku 2003 získala Oscara v kategórii nejlepšia herečka vo vedľajšej úlohe za film Anthonyho Minghella Návrat do Cold Mountain. Do svojej nejslávnejšej roly sa vrátila v roku 2004 v druhom pokračovaní filmu Denník Bridget Jonesovej - S rozumom v koncoch. V roku 2001 bola magazínom People označená za jednu z 50 najkrajších ľudí na svete.

Renee Zellweger
John Carrabino Management
5900 Wilshire Boulevard,4th Floor,Suite 406
Los Angeles,CA 90036,USA


Jennifer Garner Jennifer Garner
Nar. 1972 je americká herečka. Jej mama pracuje ako profesorka angličtiny a jej otec ako chemický inžinier. Má dve sestry - Melissu a Susannah. Za manžela má herca Bena Afflecka. Vyštudovala University v Granville, kde sa špecializovala na divadelné umenie a drámu. Jennifer vie hrať ja saxofóne a piáne. V súčasnosti je jednou z najúspešnejších hereček Hollywoodu. Najväčší úspech jej priniesol seriál Alias, v ktorom si zahrala po boku Michaela Vartana a Jacka Garbera úlohu agetnky CIA. Z ďalšej filmogafie : Zemetrasenie v New Yorku, Daredevil, Elektra, Všetky moje ex.

Jennifer Garner
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Faye Dunaway Faye Dunaway
Nar. 1941 je americká herečka ocenená Zlatým glóbusom, cenou Emmy a ďalšími cenami. Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe dostala za film Sieť (1976), potom, čo už predtým získala dve oscarové nominácie za kritikou kladne prijaté snímky Bonnie a Clyde (1967) a Čínska štvrť (1974). Prvú filmovú příležitosť získala v snímke Hurry Sundown (1967). V tom istom roku prijala jednu zo svojich najvýznamnejších rolí, keď stvárnila príťažlivú vrahyňu Bonnie Parkerovú vo filme Bonnie a Clyde (1967). Nasledujúceho roku sa objavila spolu so Stevom McQueenom v kriminálnej dráme Prípad Thomasa Crowna (1968) a o rok neskôr v Tichej dohode režiséra Iľju Kazana. Arthur Penn si ju vybral do antiwesternu Malý veľký Muž (1970), následne si zahrala rolu intrigánku Milady DeWinterovej v adaptácii Traja mušketieri (1973). Objavila sa v katastrofickom Sklenenom pekle (1974), po boku Jacka Nicholsona v Čínskej štvrti (1974) a Roberta Redforda v snímke Tri dni Kondora (1975). V roku 1996 získala hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Faye Dunaway
Fortitude
8619 Washington Blvd.
Culver City,CA 90232,USA
Stránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9


Page up