Zo súkromných listov1 , 2 , 3
Josef Somr Josef Somr Josef Somr
Populárny český herec Josef Somr vyhovel mojej prosbe o autogram a zároveň mi napísal niekoľko veľmi milých viet, ktoré ma potešili.
Otakar Brousek Otakar Brousek Otakar Brousek st.
Legendárny český herec mi k priloženej podpísanej fotografii napísal najúprimnejší list, aký kedy som od osobnosti dostal. Veľmi ma potešil a hlavne zaviazal k tomu, aby som si artefakty od osobností, ktoré v zbierke mám, ešte viac vážil a bol na nich hrdý.
Václav Postránecký Václav Postránecký Václav Postránecký
Populárny český herec, nezabudnuteľný z komédie S tebou mně baví svět sa mi veľmi milo a humorne ospravedlnil za neskorú odpoveď.
Jana Synková Jana Synková Jana Synková
Populárna česká herečka malých rolí je filmovému publiku známa svojou už dnes legendárnou vetou "Jsem promovany psycholog magista Jiřina Kudláková" z komédie Byl jednou jeden polda. Podpísala mi priloženú fotografiu i napísala list, ktorý ma veľmi potešil.
Václav Postránecký Václav Postránecký J.E.Mons.Ján Sokol
Emeritný trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol mi nielen odpovedal v rekordne krátkom čase, ale okrem podpísania mnou priloženej fotografie mi napísal aj list, ktorého obsah si vysoko vážim a ctím.
János Bán János Bán János Bán
Maďarský herec János Bán (Otík z komédie Vesničko má středisková) mi nielen podpísal moje fotografie, ale napísal aj list a dokonca v slovenčine.
Eva Pilarová Eva Pilarová Eva Pilarová
Veľmi si cením list, ktorý mi napísala pani Eva Pilarová, československá spevácka legenda. Nielenže mi poslala späť podpísané fotografie, ktoré som jej poslal, ale priložila vlastnú fotografiu a kalendárik na rok 2012. Urobila mi tým obrovskú radosť, pretože si pani Pilarovú veľmi vážim a obdivujem.
Jiří Štědroň Jiří Štědroň
V liste ma Jiří Štědroň uisťuje, že ani po rokoch nezabúda na východ Slovenska, kam kedysi chodieval na zájazdy. Ani my nezabúdame na herecké a spevácke legendy. Dnes účinkuje Jiří Štědroň divadle Semafor.
Ivan Letko Ivan Letko
Aj keď sa mi herec Ivan Letko v liste ospravedlňoval za neskorú odpoveď, každý zberateľ vie, že 40 dní nie je vôbec neskoro a každá odpoveď na žiadosť o autogram sa ráta. Zvlášť od osobností, ktorých prácu si človek váži a ctí. List od Ivana letka ma veľmi potešil.
František Filipovský František Filipovský František Filipovský
Raz som doma našiel fotografiu z Vysokých Tatier, na ktorej som si nebol istý, či je odfotografovaný v skupinke turistov herec František Filipovský (1907–1993) aj s dcérou Pavlínou. Tak som pánovi Filipovskému poslal túto fotografiu a poprosil ho, že ak je na fotografii on, nech mi k nej pripíše pár riadkov. Seba aj dcéru Pavlínu označil na fotografii krížikom.
Helena Růžičková Helena Růžičková Helena Růžičková
S českou herečkou Helenou Růžičkovou (1936–2004) ma spájalo viac ako desaťročné osobné priateľstvo. Mám od nej mnoho listov a ešte viac spomienok na spoločné strávené chvíle. Veselé i smutné.
Lubomír Lipský Lubomír Lipský
Český herec Lubomír Lipský je takisto vášnivým zberateľom autogramov, čo potvrdil aj vo svojom liste.
Lubomír Lipský Stella Zázvorková Stella Zázvorková
Česká herečka Stella Zázvorková mi napísala naozaj veľmi milý list, aj telefonicky prisľúbila účasť na našej akcii. Žiaľ list, v ktorom mi poslala autorské zmluvy, mi zabudla podpísať :-( .
Míla Myslíková Míla Myslíková
S českou herečkou Mílou Myslíkovou (1933–2005) nás spájalo štyri roky „korenšpondenčné“ priateľstvo. Listy od nej boli vždy veľmi milé, plné optimizmu, ľudskosti a charizmy herečky, ktorá v posledných rokoch svojho života odmietala akúkoľvek slávu...
Michal Dočolomanský Michal Dočolomanský Michal Dočolomanský
S Mišom Dočolomanským (1942-2008) sme sa priatelili viac ako dvadsať rokov. A začalo to obyčajným listom. Prosbou o autogram...
Elena Galanová Elena Galanová Elena Galanová
Elena Galanová (1941-2003) legendárna televízna hlásateľka, bola vzácnym človekom a priateľom. Poznali sme sa mnoho rokov, vela ma naučila o živote, poradila, pomohla...
Rudolf Hegenbart Rudolf Hegenbart
Bývalý podpredseda vlády v socialistickom Československu mi podpísal fotografiu do mojej sekcie politikov do roku 1989 a zároveň napísal veľmi milý list, v ktorom si zaspomínal na mesto a kraj, v ktorom žijem.
Božena Plocháňová Božena Plocháňová Božena Plocháňová
Nar. 1929 je slovenská ilustrátorka a karikaturistka českého pôvodu, ktorá mi v roku 1979 nielen napísala krásny list, ale aj poslala jeden diel zo svojho úspešného kresleného seriálu Bill a Mary.
Jaroslav Pop Jaroslav Pop Jaroslav Pop
(1920-1994) pôvodným povolaním bol učiteľ a neskôr výtvarník. 27.novembra 1979 som ho listom poprosil o autogram, ktorý k pánovi Popovi dorazil až v auguste nasledujúceho roka.Svojrazne to okomentoval v liste, ktorý mi priložil ku kresbičke.
Zuzka Zguriška Zuzka Zguriška Zuzka Zguriška
(1900–1984) Bola slovenská prozaička, dramatička a prekladateľka. V roku 1981 som napísal list so žiadosťou o autogram. Na odpoveď som čakal viac ako rok. Ale ako vo svojom liste Zuzka Zguriška vysvetlila, zo Slovenského zväzu spisovateľov k nej do Prahy môj list putoval skoro rok. Ale adresáta nakoniec našiel a jej odpoveď ma veľmi potešila.

Foto : Literárne centrum, Bratislava, www.litcentrum.sk

1 , 2 , 3Page up