Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Jane Birkin Jane Birkin Jane Birkin
Nar. 1946 je francúzska speváčka, herečka, mierová aktivistka a módna ikona britského pôvodu. V druhej polovici 60. rokov sa začala objavovať v prvých filmoch. Pri nakrúcaní filmu Slogan (1969) sa stretla so Sergom Gainsbourgom. Dvojica sa dala dokopy a ešte v roku 1969 naspievala duet Je t'aime… moi non plus, ktorý má dnes už kultový status. Skladba bola pre svoj sexuálny nádych po vydaní zakázaná v mnohých európskych štátoch. Jane Birkin sa počas ostatných viac ako 40 rokov paralelne venuje filmu i hudbe. Zahrala si v snímkach ako Horčica mi stúpa do nosa (1974), Zviera (1977), Smrť na Níle (1978), Zlo pod slnkom (1982), Dlhé odlúčenie (1986), Vojakova dcéra neplače (1998) či Krabice (2007). Ako speváčka sa prezentovala štúdiovkami Di doo dah (1973), Lolita go home (1975), Ex fan des sixties (1978), Baby alone in Babylone (1983), Lost song (1987) či Enfants d'Hiver (2008). Birkin sa do povedomia dostala aj vo svete módy. Pomenovaná je po nej najslávnejšia kabelka od Hermes z roku 1981Birkinka.

Jane Birkin
c/o Agence Adéquat
80, rue d´Amsterdam
75009 Paris, France


Kim Cattrall Kim Cattrall Kim Cattrall
Nar. 1956 je americká herečka britského pôvodu. Keď mala tri mesiace rodičia s ňou emigrovali do Kanady. Od 11 rokov študovala v Londýne Akadémiu hudby a dramatického umenia. Potom zmaturovala zase v Kanade. Po maturite získala štipendium na americkej Akadémii dramatického umenia v New Yorku. Začínala v muzikáli Rocky Horror Show v Toronte. Niekoľko rokov žila tiež vo Frankfurte nad Mohanom sa svojím vtedajším manželom Larry Davisom. Potom sa natrvalo presťahovala do USA. Po návrate účinkovala v rôznych seriáloch (Colombo). Jej prvý film sa volal Rosebud. Potom si zahrala sexom posadnutú trénerku v komédii Porky's. Hrala tiež v Policajnej akadémii. Od roku 1998 jej naväčšiu popularitu priniesla rola Samanthy Jonesovej v úspešnom seriáli Sex v meste, na ktorý nadviazali dva diely celovečerného filmu. Raz vyhrala Zlatý glóbus (za Sex v meste) a niekoľkokrát bola nominovaná na cenu Emmy.Angela Bassett Angela Bassett Angela Bassett
Nar. 1958 je americká herečka. Úspešne zakončila štúdium na Yale University v NY, kde študovala drámu. Čoskoro po ukončení školy sa objavila pred kamerou v najznámejšom klipe Michaela Jacksona Thriller a následne v celovečernej snímke Doubletake. Potom sa sporadicky objavovala skôr menších rolách. Až 90. roky jej priniesli uznanie a obdiv. Či už to boli filmy Malcolm X a Panther alebo jej najznámejšiu rolu v autobiografickej snímke Ja, Tina, kde stvárnila Tinu Turner a za ktorú bola nominovaná na Oskara. Je jednou z ôsmich afroamerických herečiek nominovaných na Oskara za najlepšiu herečku. Z ďalšej filmografie : Kontakt, Kóma, Nevinný výlet, Pán a pani Smithovci.Dolores Hart Dolores Hart and Elvis Presley Dolores Hart
Nar. 1938 vlastným menom Dolores Hick, bola jediným dieťaťom herca Berta Hicksa a Harriety Hicksovej. Keď mala tri roky, rodičia sa rozviedli. Žila s otcom, ktorý dostal herecké ponuky v Hollywoode, kde sa z Chicaga presťahovali. V roku 1956 pod umeleckým menom Dolores Hart dostala ponuku a o rok neskôr nakrútila film Loving You v hlavnej úlohe s Elvisom Presleyom. Legendou sa stala preto, že v tomto filme bola prvou ženou, ktorá sa na filmovom plátne pobozkala s Elvisom Presleyom. Ďalší film s Elvisom bol King Creole. Začiatkom 60. rokov nakrútila ešte štyri filmy, pričom hlavná úloha v snímke The Inspektor jej vyniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Pri filmovaní snímky František z Assisi (1961) sa v Ríme stretla s pápežom Jánom XXIII. Povedala mu : "Ja som Dolores Hart. Herečka, ktorá hrá Clare". Pápež odpovedal : "Nie, vy ste Clare!". V tejto chvíli sa rozhodla pre svoj život spojený s Bohom. Ešte nakrútila Come Fly With Me v roku 1963 a skončila s filmovou kariérou. Vstúpila do mníšskeho rádu Regina Laudis v Betleheme (Benediktínky), kde od roku 2001 pôsobí ako Matka Predstavená. Dnes prostredníctvom svojho rádu, niekdajšieho pôsobenia v Hollywoode a činosti v Akadémii filmového umenia, kde zostala členom, hľadá alternatívy pomoci ľuďom s neurologickými a idiopatickými poruchami. Jej projektom finančne pomáha mnoho filmových hviezd. V roku 2011 bol o živote Dolores Hart nakrútený dokumentárny film, ktorý bol nominovaný na Oskara 2012 ako najlepší dokumentárny film.Hilary Swank Hilary Swank
Nar. 1974 je americká herečka. Už od malička sa vo svojom voľnom čase venovala dvom pomerne odlišným hobby - športu a hraniu. Jej úspechy v športovej oblasti siahali od plavkyne až po gymnastku. Jej herecká kariéra začala malou rolou vo filme Buffy the Vampire Slayer (1992) a potom v hlavnou úlohou vo filme The Next Karate Kid (1994). Najväčším zvratom v jej hereckej kariére sa stal nezávislý film Chlapci neplačú(1999). Stelesňovala v ňom skutočnú postavu lesbického dievčaťa Teeny Brandon, ktorá sa pod fiktívnym menom Brandon Teena vydávala za chlapca a bola zavraždená Johnom Lotterom (jeho autogram môžete nájsť v sekcii rôzne). Jej herecký výkon bol doslova odzbrojujúci a akadémia ho bez mihnutia oka ocenila Oscarom. Druhého Oscara získala za stvárnenie Maggie Fitzgeraldovej vo filme Million Dollar Baby (2004). Stala sa jednou z najžiadanejších hollywoodskych herečiek.

Hilary Swank
2S Films
10390 Santa Monica Blvd., Suite 210
Los Angeles, CA 90025, USA


Megan Fox Megan Fox
Nar. 1986 je americká herečka a modelka. Po ukončení úspešnej kariéry modelky začala svoje herecké účinkovanie v roku 2001 vo vedľajšej role Brianny Wallaceovej vo video filme Sestry na Bahamách. Ako hosť sa objavila v niekoľkých televíznych seriáloch ako napríklad Dva a pol chlapa, Ocean Ave alebo Hope & Faith, kde stvárnila úlohu Sydney Shanowskej. V roku 2004 sa prvýkrát objavila vo filme Spoveď kráľovnej strednej školy, kde si po boku herečky Lindsay Lohan zahrala úlohu Carly. Prelom v jej hereckej kariére znamenala až ponuka režiséra Michaela Baya v roku 2007 na jednu z hlavných úloh vo filme Transformers. Pravidelne sa objavuje v rebríčkoch najkrajších žien sveta, ktoré sú vyhlasované rôznymi časopismi a agentúrami. V roku 2009 si zahrala v pokračovaní Transformers Pomsta porazených. O dva roky neskôr si zahrala v akčnej snímke The Crossing.

Megan Fox
ICM Partners
10250 Constellation Blvd.,9th Floor
Los Angeles, CA 90067-6209, USA


Angela Lansbury Angela Lansbury
Nar. 1925 je americká, ale pôvodom britská herečka. V roku 1943 uzavrela sedemročnú zmluvu so spoločnosťou MGM a hneď mala nomináciu na oscara (Petrolejové lampy). Ešte dvakrát sa o túto cenu neúspešne uchádzala. Väčšinou jej boli súdené postavy nesympatických, utláčateľských a dominantných žien. V 80. rokoch začala novú etapu vo svojej úspešnej kariére úlohami rozumných a energických dám : neomylná kriminalistka slečna Marpleová vo filmovom prepise románu Agathy Christie Rozbité zrkadlo; vitálna a činorodá vdova Jessica Beatrice Fletcherová, ktorá sa zaoberá nielen písaním detektívnych románov, ale aj riešením skutočných prípadov, v populárnom komediálnom seriáli To je vražda, napísala (1984-1996). Zlatý glóbus za najlepší ženský herecký výkon v seriáli (dráma) udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov (HFPA) na ceremónii Zlatých glóbusov od roku 1962. Pôvodne sa kategória nazývala Najlepšia herečka v seriáli a do roku 1970 sa nerozlišoval žáner. Rekordných šesť cien v histórii odovzdávania (z desiatich nominácií) získala práve Angela Lansbury. Všetky za postavu Jessicy Fletcher v kriminálnom seriáli To je vražda, napísala.


Loretta Swit Loretta Swit
Nar. 1937 je americká televízna, filmová a divadelná herečka a príležitostná speváčka. Po príchode do Hollywoodu v roku 1970 začala vystupovať v televíznych seriáloch ako Gunsmoke, Mannix, Hawaii Five-O alebo Mission: Impossible. V roku 1972 získala po Sally Kellerman úlohu vrchnej sestry Margaret "šťabajzny" Houlihanovej v televíznom seriáli M*A*S*H*. Loretta, Alan Alda, Jamie Farr a William Christopher zostali v seriáli celých jedenásť rokov, až do jeho konca v roku 1982. Spoločne s Alanom Aldom boli jediní, ktorí sa objavili v pilotnom aj v záverečnom diele. Za túto úlohu bola desaťkrát nominovaná na cenu Emmy, ktorú získala v rokoch 1980 a 1982, a štyrikrát (neúspešne) na Zlatý glóbus. Objavila sa aj v niekoľkých filmoch. Jacqueline Bisset vo filme Stand Up and be counted (1972), s Jamesom Caanom a Alan Arkinom vo filme Freebie and the Bean (1974). Peter Fonda bol jej partnerom vo filme Race with the Devil (1975), William Holden vo filme Blakea Edwardsa SobB (1981), Peter Cook vo filme Whoops Apocalypse (1986) a Chuck Norris vo filme Forest Warrior (1996). V roku 1986 vydala knihu o vyšívaní nazvanú Needlepoint Scrapbook. V roku 1989 získala svoju hviezdu na známom chodníku slávy.

Loretta Swit
Malibu Business & Shipping Center
Colony Plaza,23852 Pacific Coast Highway
Malibu, CA 90265-4611, USA


Katie Cassidy Katie Cassidy
Nar. 1986 je americká herečka. Otec David Cassidy bol slávnym spevákom v 70. rokoch a matka Sherry bola modelkou. Má dve sestry a brata. Po strednej škole sa presťahovala do Los Angeles, kde začala hereckú kariéru. Získala menšiu rolu v seriáli V siedmom nebi. V roku 2004 sa objavila v klipe Eminema Just Lose it. V roku 2002 naspievala otcovu pieseň I think I love you. V roku 2006 sa objavila v horore Na linke je vrah, v snímke Čierne vianoce a v komédii Klik:život na diaľkové ovládanie. V roku 2008 si zahrala v úspešnom filme 96 hodín. Vidieť sme ju mohli aj v hororovom seriáli Hrozba z temnoty, kde si zahrala démonku Ruby. U nás je známa hlavne z obnoveného seriálu Melrose Place: Nová generácia a v roku 2010 z filmu Nočná mora z Elm Street.

Katie Cassidy
Anonymous Content
3532 Hayden Avenue
Culver City, CA 90232, USA


Milla Jovovich Milla Jovovich
Nar. 1975 v Kyjeve na Ukrajine. Modelka, herečka, speváčka, módna návrhárka. Z politických dôvodov rodina v r. 1981 opustila Ukrajinu, utiekla do Londýna a neskôr sa presťahovala do Sacramenta v Kalifornii. V jedenástich rokoch už Milla vykračovala po prehliadkových mólach a v trinástich sa objavila na obálke módnych magazínov Vogue a Cosmopolitan. Medzitým stihla spievať, chodiť na balet a navštevovala aj herecké kurzy. Pred kamerou sa 1.raz objavila keď mala trinásť, ale slávu a meno v Hollywoode jej priniesol až Návrat do Modrej lagúny v r. 1991. Luc Besson ju obsadil do sci-fi Piaty element a historického filmu Johanka z Arku. Tento rok sa opäť ukázala v pokračovaní svojho zrejme najúspešnejšieho sci-fi Resident Evil: Zánik.

Milla Jovovich
Spanky Taylor
3727 W.Magnolia, Suite 300
Burbank, CA 91505, USA


Anne Heche Anne Heche
Nar. 1969 je americká herečka. Prvý výraznejší herecký úspech dosiahla už v druhej polovici 80. rokov seriálom Another World, za ktorý si odniesla cenu Emmy. S hraním však začala už na začiatku 90. rokov. Filmové úspechy sa dostavili v roku 1997, keď ju Mick Jackson obsadil po boku Tommyho Lee Jonesa do snímky Sopka a Mike Newell po boku Johnnyho Deppa v mafiánskej dráme Donnie Brasco. Aj v ďalších filmoch úspešne sekundovala slávnejším mužským hereckým partnerom. Dustinovi Hoffmanovi a Robertovi DeNirovi v satire Wag The Dog, Vinceovi Vaughnovi v snímke Poprava, Edovi Harrisovi v Treťom zázraku, či Denzelovi Washingtonovi vo filme John Q. Samostatne zabodovala ako narušená Missy Eganová v úspešnej vyvražďovačke Kevina Williamsona Viem, čo ste robili minulé leto. S otáznikom ostáva kuriózny remake Gusa Van Santa Psycho, kde stelesnila Marion. Zriedka sa Anne venuje aj réžii, písaniu scenárov a produkcii.

Anne Heche
Untitled Entertainment
350 S. Beverly Dr.,Suite 200
Beverly Hills, CA 90212, USA


Elizabeth Berkley Elizabeth Berkley
Nar. 1972 je americká herečka. Od štyroch rokov tancuje. Jej herecká kariéra začala natáčaním televízneho seriálu Konečne zvoní (1989-1993). Veľkú filmovú premiéru zažila v roku 1991, kde si vo filme Bod zlomu zahrala s Patrickom Swayzeom a Keanom Reevesom. O štyri roky neskôr prišiel najdôležitejší zlom v jej kariére. Dostala ponuku do filmu Showgirls. Tento film ju preslávil najviac. Ďalej si zahrala v snímkach Čiera vdova, Kontrolný faktor, Teror, Vražedná ambícia, Náhodné stretnutie.

Elizabeth Berkley
Kritzer Levine Wilkins Entertainment Llc.
11872 La Grange Avenue, 1st Floor
Los Angeles, CA 90025, USA


Sandra Bullock Sandra Bullock
Nar. 1964 je americká herečka, producentka a režisérka. V roku 1988 absolvovala odbor herectvo na East Carolina University v Severnej Karolíne. Potom odišla do New Yorku so želaním naštartovať práve tu svoju hereckú kariéru. V roku 1993 dostala ponuku na hlavnú ženskú úlohu v kriminálnom sci-fi filme Demolition Man. Hoci sa film stal hitom, Bullocková si za svoj výkon vyslúžila nomináciu na Zlatú malinu. Lenže už sa o nej písalo a nasledovala ponuka na účinkovanie v akčnom trileri Nebezpečná rýchlosť,ktorý z nej urobil hviezdu.Herečka dostáva vzápätí ďalšie skvelé úlohy.Najprv v romantickej komédii Kým si spal, za ktorú si vyslúžila nomináciu na Zlatý glóbus, a potom v trileri Sieť. Zatiaľ čo ďalšie filmy Láska a vojna a Odcudzené srdcia nepatrili k tomu najlepšiemu, Čas zabiť zaznamenal veľký úspech. V roku 1997 sa režisér De Bont vrátil k námetu snímky Nebezpečná rýchlosť a nakrútil druhý diel. V roku 1996 založila vlastnú produkčnú spoločnosť Fortis Film, ktorej výkonnou šéfkou sa stála sestra Gesine, právnička. Aj na svojom herecky najúspešnejšom filme, komédii Miss špeciálny agent z roku 2000,sa podieľala ako producentka. V psychologickom trileri Vražda podľa plánu už bola výkonnou producentkou. Komédia Dva týždne na zaľúbenie s Hughom Grantom v hlavnej úlohe, zarobila viac ako 200 miliónov dolárov. Produkovanie stavia Bullocková na prvé miesto vo svojom živote. Nedávno dokončila produkciu trileru Premonition, v ktorom si aj zahrá. Na Sandru herečku sa môžeme tešiť vo filme Infamous.

Sandra Bullock
Fortis Films, Inc.
8581 Santa Monica Blvd., Suite 1
West Hollywood, CA 90069, USA


Scarlett Johansson Scarlett Johansson
Nar. 1984 v New Yorku, USA. Zo Scarlett sa v priebehu posledných rokov stáva herecká veličina, keď už bola do svojich 21-rokov 4x nominovaná na Zlatý Glóbus,postupne za filmy ako Stratené v preklade, Dievča s perlou , A Love Song for Bobby Long a naposledy za Hra osudu , kde hrala krásnu zvodkyňu Nolu. Popri všetkých spomínaných nomináciach stihla ešte hrať z tých známejších filmoch ako Svet duchov, Útok pavúkov a V dobrej spoločnosti. Rok 2005 a jej veľká blockbástrová úloha vo filme režiséra Michaela Baya Ostrov, hrá tam vyklonovaného človeka s menom Jordan-Two-Delta popri nej sa dobre ukázal o niečo známejší Ewan McGregor. Film sa nestal tým čo sa od neho očakávalo a v Amerike nemilosrdne prepadol vysoký rozpočet museli zachrániť tržby mimo USA, aj napriek miernemu neúspechu bol film svižný a plný nápaditosti v podaní Bayovej prezretejšej réžie a výbornému hereckému potenciálu v hercoch(Djimon Hounsou, Sean Bean, Steve Buscemi a mini úloha Michael Clarke Duncan), ktorý dopĺňali už spomínanú dvojicu.

Scarlett Johansson
Melanie Johansson Management
7135 Hollywood Blvd., Suite 804
Los Angeles, CA 90046-3249, USA


Natalie Portman Natalie Portman
Nar. 1981 je americká herečka narodená v Jeruzaleme. Rodina sa presťahovala do USA, keď mala Natalie tri roky. Ako 4 ročná začala navštevovať hodiny tanca. V roku 1993 ju obsadili do mimo-broadwayského muzikálu Ruthless! a o rok neskôr absolvovala casting do Leona. Pôvodne ju odmietli, no po ďalších skúškach napokon úlohu dostala. O rok neskôr sa objavila v akčnom krimi Horlivosť (1995). V roku 1996 si najprv zahrala v dráme Beautiful Girls, po ktorej prišiel film Všetci hovoria: Milujem ťa (1996) a sci-fi komédia Tima Burtona Mars útočí! (1996). Snímka Zaklínač koní jej vyniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Na začiatku roka 1999 mal premiéru film Star Wars: Epizóda I: Skrytá hrozba, v ktorom si Natalie zahrala kráľovnú Padmé Amidalu. Nasledovala úloha tehotnej tínedžerky vo filme Choď za svojím srdcom (2000). Na konci roka 2005 začala nakrúcať drámu Goyove prízraky. Na december 2009 bola ohlásená premiéra vojnovej drámy Brothers. V roku 2010 zažiarila v horrore Čierna labuť.

Natalie Portman
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Boulevard, Suite 350
Beverly Hills, CA 90212, USA


Bette Midler Bette Midler
Nar. 1945 v Honolulu na Havaji je americká herečka a speváčka. Matka, ktorá milovala film, jej dala meno po slávnej herečke Bette Davis. Po odchode z Tichomoria sa usadila v New Yorku, kde najskôr vystupovala v kluboch, aby si mohla platiť súkromnú výučbu spevu, tanca a herectva. Ako všestranná speváčka, tanečnica a bavička sa uplatnila v širokom repertoári na koncertných pódiách, ale aj v TV a pred filmovou kamerou. Do širšieho povedomia sa dostala v roku 1972 vďaka účinkovaniu v Carsonovej TV show. V tom istom roku roku vydala svoj debutový album The Divine Miss M, za ktorý dostala cenu Grammy. Na filmovom plátne dosiahla medzinárodný úspech a nomináciu na Oscara v roku 1979 titulnou rolou rockovej speváčky Rose, o ktorej rozporuplnej životnej i umeleckej dráhe rozpráva hudobná dráma Ruža. Za svoju kreáciu v postave legendárnej estrádnej umelkyne Dixie Leonard v komédii For The Boys bola nominovaná na Oscara 1991 a získala Zlatý glóbus 1991. Z jej filmov stojí za spomenutie komédia Klub odložených žien (1996), Stará láska nehrdzavie (1997), Po čom ženy túžia (2000) alebo Stepfordské paničky (2004).

Bette Midler
Miss M Productions, Inc.
1636 Third Avenue, #315
New York, NY 10128, USA

Stránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9


Page up