Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Geraldine Chaplin Geraldine Chaplin
Nar. 1944 je americká tanečnica a herečka, dcéra Charlesa Chaplina. Pochádza z ôsmich detí ako najstaršia dcéra z posledného manželstva Charlesa Chaplina s Oonou O'Neillovou. Pôvodným povolaním je klasická baletka. Balet študovala v Londýne v rokoch 1958-1961 a spočiatku v klasickom balete aj tancovala. Pred kamerou začínala už ako dieťa vo filmoch svojho otca Svetlá rámp a Kráľ v New Yorku. Prvá väčšia rola v dospelom veku prišla v roku 1965 v snímke Doktor Živago. V roku 1967 začínala hrať ako klasická činoherná herečka na Broadwayi. Medzi jej ďalšie známe filmové roly patrí rola francúzskej kráľovnej zo snímky Traja mušketieri z roku 1974 alebo situačná komédia s Luisom de Funésom Na strome z roku 1971. Geraldine Chaplin Neskôr však vystupovala vo výrazných epizódnych úlohách: stvárnenie vlastnej babičky v životopisnej dráme Chaplin, v réžii Richarda Attenborougha. Za tento skvelý výkon bola v roku 1992 nominovaná na Zlatý glóbus. Avšak jej najväčšou rolou je ľudská ochrankyňa chudobných v životopisnom príbehu o matke Tereze - V mene úbohých.

Geraldine Chaplin
Rue Centrale 33
1804 Corsier-sur-Vevey, Switzerland


Joan Collins Joan Collins
Nar. 1933 je britská herečka. Preslávila sa ako potvora Alexis v televíznom seriáli Dynastia. Na scéne debutovala už vo svojch 9 rokoch. Pred kamerou debutovala v roku 1952. V roku 1955 zakotvila natrvalo v Hollywoode. Aj keď natočila veľa filmov, slávnou sa stala vďaka televízii. Pózovala pre pánsky časopis Playboy. V roku 1997 bola kráľovnou Alžbetou II. povýšená do šľachtického stavu. Má na svojom konte niekoľko cien Emmy a Zlatých glóbusov. V roku 1982 sa stala Hviezdou roka. Joan Collins nie je len populárnou herečkou, ale je tiež úspešnou spisovateľkou. Ako autorka sa prvýkrát predstavila v roku 1978 autobiografiou Past imperfect. Odvtedy vydala niekoľko ďalších kníh. Jej súkromný život nebol nikdy tak ružový. Joan Collins má za sebou štyri rozvody. Z filmov: Dynastia, Flinstonovci, Tri staré grácie...

Joan Collins
Peter Charlesworth & Associates
68 Old Brompton Road
London SW7 3LQ,UKSophia Loren Sophia Loren
Nar. 1934 je talianska herečka. Sophia ako 14 ročná vyhrala súťaž krásy, pózovala pre foto-romány, hrala vedľajšie úlohy vo filmoch pod menom Sofia Lazzaro. Keď mala pätnásť, stretla talianskeho producenta Carla Pontiho. Ponti jej ponúkol sedemročný kontrakt a neskôr sa stal i jej manželom. Veľkú úlohu v jej filmovej kariére zohral režisér Vittorio De Sica. Po prvýkrát sa stretli pri nakrúcaní filmu Zlato Neapolu v roku 1954. Rozvinul sa medzi nimi pracovný vzťah a De Sica ju obsadil do ďalších siedmich filmov, často po boku Marcella Mastroianniho. Manželstvo po taliansky, Chlieb,láska a ..., Slnečnice. V roku 1962 získala Oscara za svoju úlohu vo filme Vittoria De Sica Vrchárka podľa románu Alberta Moravia. Objavila sa po boku Clarka Gabla, Paula Newmana, Peter O’Toola, Richarda Burtona alebo Gregoryho Pecka. Hrala s Marlonom Brandom i v poslednom filme Charlieho Chaplina Grófka z Hongkongu. K jej najznámejším filmom patria aj Pád ríše Rímskej, Mortadela, Prejazd Kassandra.

Sophia Loren
Case postale 430
1211 Geneve 12, Suisse


Kristin Davis Kristin Davis
Nar. 1965 je americká herečka. Jej rané detstvo je spojené s rozvodom rodičov. Jej matka sa neskôr vydala za Keitha Davisa, profesora psychológie. Kristin, ktorá bola jedináčik, tak získala tri nevlastné sestry. Prvou prelomovou rolou sa pre ňu stala postava Brooke Armstrong Campbellovej v seriáli Melrose Place. Po ročnom účinkovaní ju však zo seriálu na početné ohlasy divákov producenti stiahli. Diváci nemohli jej postave prísť na chuť. V epizódnych úlohách sa potom mihla v seriáli Priatelia. V roku 1998 sa stala jednou zo štyroch hlavných protagonistiek úspešného seriálu Sex v meste a v projekte zotrvala až do jeho ukončenia v roku 2004. Úloha Charlotte Yorkovej, episkopálnej princeznej New Yorku, jej vyniesla nomináciu na cenu Emmy. Od ukončenia seriálu účinkuje čas od času v priemerných filmoch typu Náš otec pes (2006) alebo Buď svetlo (2006). Za zmienku však stojí jej účinkovanie v celovečernom Sexe v meste (2008) a jeho ďalších pokračovaniach.

Krstin Davis
William Morris Endeavor Entertainment
9601 Wilshire Blvd.,3rd Floor
Beverly Hills, CA 90210-5213, USA


Emma Thompson Emma Thompson
Nar. 1959 je britská herečka a scenáristka. V roku 1987 začal jej herecký prelom úlohou rockovej gitaristky Suzi Kettles v kultovom televíznom seriáli Tutti Frutti. Nasledovala serál Fortunes of War. Za tieto dve úlohy (1987) vyhrala cenu BAFTA v kategórii najlepšia herečka. Jej prvá filmová úloha bola v romantickej komédii Richarda Curtisa The Tall Guy (1989). V roku 1992 získala niekoľko hereckých cien, vrátane Oscara a ceny BAFTA za najlepšiu herečku, za jej výkon v britskej dráme Howards End. V roku 1995 napísala scenár k filmu Rozum a cit, podľa románu Jane Austenovej, za ktorý získala Oscara v kategórii najlepší adaptovaný scenár. Vo filme zároveň stvárnila postavu Elinor, za ktorú si odniesla cenu BAFTA za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. V októbri 2005 sa prvýkrát vysielal film Kúzelná opatrovateľka (Nanny McPhee), ku ktorému scenár Emma upravila. Vo filme Stranger Than Fiction hrá úlohu autorky, ktorá plánuje zabitie hlavnej postavy svojej knihy Harolda Cricka, ktorý sa stane skutočným človekom. V roku 2009 sa objavila v snímke an Education a tiež si zahrala v novom filme Richarda Curtisa The Boat That Rocked. V roku 2011 sa vrátila k stvárneniu Sybille Trelawneyvej v poslednej časti filmovej adaptácie Harry Potter a dary smrti.

Emma Thompson
Hamilton Hodell
20 Golden Square
London W1F 9JL, UK


Michéle Mercier a Robert Hossein Michéle Mercier a Robert Hossein
Michéle Mercier
Nar. 1939 je francúzska herečka. Na prelome 50. a 60. rokov sa z nej stala jedna z najobľúbenejších francúzskych herečiek. Po niekoľkých romantických komédiách a malých úlohách čakala na rolu, ktorá by z nej urobila hviezdu. V roku 1963 sa rozhodlo, že sa natočí film podľa populárnej knihy o dobrodružstvách Angeliky, markízy anjelov. Michele nebola prvá, ani druhá, a ani tretia voľba producenta na túto úlohu. Producent filmu chcel obsadiť do úlohy Angeliky - Brigitte Bardot, Annette Stroyberg, Catherine Deneuve, Jane Fonda alebo Virnu Lisi. Všetky rolu odmietli alebo sa nedohodli. Napokon vybrali Marinu Vlady. Takmer podpísala zmluvu, ale nakoniec dala prednosť inému filmu a tak prišla na rad Michele Mercier.
Robert Hossein
Nar. 1927 je francúzsky divadelný a filmový herec a režisér. V 60. rokoch sa napriek svojej úplne odlišnej fyziognómie stal predstaviteľom grófa de Peyrac vo filmoch o Angelike. Táto rola ho najviac zviditeľnila širokému publiku po celom svete. Stále sa však venoval a venuje hlavne divadelnej tvorbe a réžii. Jednou z jeho manželiek bola herečka Marina Vlady.Genevieve Grad Genevieve Grad Genevieve Grad
Nar. 1944 je francúzska herečka, ktorá natočila viac ako 30 filmov. Oficiálne sa o nej dodnes veľa nevie. Údajne začínala ako tanečnica. Dramatické herectvo študovala v kurze u Beatrice Dussanne. Jej filmový debut sa odohral po boku dvoch z najvýznamnejších francúzskych hercov - Louisa de Funesa a Jeana Maraisa (Kapitán Fracasse). Pri Louisovi de Funesovi sa zaskvela vo svojej najslávnejšej filmovej úlohe. Hrala jeho dcéru Nicole Cruchote v prvých troch dieloch populárnej série Žándárov zo St. Tripez. U nás si ju možno ešte pamätať z filmu Sandokan, pirát z Malajzie z roku 1963. Avšak žiadny ďalší film jej nepriniesol takú popularitu ako séria Žandárov. Od roku 1983 už Genevieve nefilmuje a žije v súkromí vo Vendôme vo Francúzsku.Liza Minnelli Liza Minnelli Liza Minnelli
Nar. 1946 je americká herečka a speváčka. V roku 1967 hrala vo filme Charlie Bubbles a v roku 1969 v snímke The Sterile Cuckoo. Za rolu Pookie Adams v tomto filme získala aj prvú nomináciu na Oscara.O rok neskôr už hrala vo filme Tell Me That You Love Me,Junie Moon.Ďalší veľký prelom v jej kariére nastal v roku 1972,kedy hrala vo filme Kabaret Pôvabná Liza očarila členov poroty Filmovej akadémie ako Sally Bowles natoľko,že si siahla na sošku Oscara.Po dvoch rokoch potom žiarila po boku Elizabeth Taylor,Mickeyho Rooneyho,Genea Kellyho,Binga Crosbyho a iných v krátkometrážnom filme Just One More Time (1974). Zaujala aj výkonom vo filmoch Šťastná dáma (1975),Nemý film (1976) a v muzikálovej dráme Martina Scorseseho New York, New York(1977). 70. roky boli pre ňu veľmi hektické. Pracovala nielen vo filme, ale začala sa pretláčať aj do sveta hudby. V posledných rokoch sa Liza objavovala skôr na divadelnom pódiu ako pred kamerami. Sláva však poznačila aj jej život. V novinách sa svojho času čoraz viac objavovali informácie o jej drogovej závislosti. Liečbu podstúpila na niekoľkých klinikách. Liza Minnelli bola štyrikrát vydatá a je štyrikrát rozvedená.Marlene Jobert Marlene Jobert Marlene Jobert
Nar. 1943 v Alžírsku. Je francúzska herečka. Pôvodne sa chcela stať profesorkou kreslenia alebo návrhárkou. Pre film ju objavil v roku 1965 Jean-Luc Godard, ktorý jej zveril jednu z hlavných postáv v snímke Mužský rod, ženský rod. Jej pehavá tvár a červené vlasy dobre súzneli s postavou, akú vytvorila v kriminálnej dráme Cestujúci v dáždi. Či ctižiadostivá a domýšľavá dcéra obchodníka s vínom, do ktorej manželstva s temperamentným darebákom (Jean-Paul Belmondo) tragikomicky zasiahli udalosti veľkej francúzskej revolúcie v komédii Manželia z roku II. Marlene sa často uplatnila aj v kriminálnych filmoch (Posledná adresa, Chyť mi špióna, Vojna policajtov). V 80. a 90. rokoch sa predstavila publiku v snímkach Jazdci z búrky, Kto je ten chlapec ?, Zakrytá tvár, Zastienená žena, Obhajca ex offo.Stránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9


Page up