Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Sharon Stone Sharon Stone
Nar. 1958 je americká herečka. Už ako pätnásťročná začala študovať dve vysoké školy,ktoré úspešne ukončila v odboroch Kreatívne spisovateľské umenie a Krásne umenia. Filmovým debutom pre Sharon bola minirola vo filme Woodyho Allena Spomienky na hviezdny prach a ďalej pokračovala viacmenej B-čkovými filmami - Deadly Blessing, Doly kráľa Šalamúna.Rozhodne zlomové pre jej kariéru bolo stretnutie s režisérom Paulom Verhoevenom,ktorý ju v roku 1990 obsadil do sci-fi thrilleru Total Recall a o dva roky na to do erotického thrilleru Základný inštinkt. Práve rola bisexuálnej spisovateľky Catherine Tremmelovej, obžalovanej z vraždy svojho milenca, priniesla Sharon nielen ocenenie v podobe nominácie na Zlatý Glóbus, ale aj prívlastok sexsymbolu. Medzi priemer sa zaradilo aj niekoľko jej ďaľších filmov - Špecialista,Križovatka, či western Sama Raimiho Rýchlejší než smrť,až kým jej opätovné uznanie filmového priemyslu nepriniesla rola podvodníčky, alkoholičky a manželky mafiánskeho šéfa kasína v Las Vegas v dráme Martina Scorseseho Kasíno. Následovala prvá premenená nominácia na Zlatý Glóbus za najlepšiu herečku. Ďalšie dve nominácie na Zlatý glóbus jej v roku 1999 priniesli roly vo filmoch Max a Kevin a Múza. Od tej doby sa Sharon objavila v rade podpriemerných filmov.

Sharon Stone
P.O.Box 7304, North Hollywood
CA 91603-7304, USA


Hilary Duff Hilary Duff
Nar. 1987 je americká speváčka a herečka. Od jedenástich rokov účinkovala v televízii. Malá rola v Chicago Hope, výraznejšia v seriáli Lizzie McGuire!. Diváci si tento seriál zamilovali. V niekoľkých dieloch spievala a neskôr nahrala svoje prvé CD Santa Claus Lane. Keď sa skončilo natáčanie seriálu Lizzie McGuire, produkcia sa rozhodla natočiť film Lizzie McGuire Movie. Hillary za film získala cenu za najlepšiu teenagerskú rolu roka. Koncom roka 2003 jej vyšiel druhý, ale viac úspešný album Metamorphosis, natočila film Dvanásť do tucta. V apríli 2004 vyhrala cenu za najlepšiu speváčku roka na Kids Choice Awards. V júli 2004 bol v kinách jej ďalší film Moderná popoluška a už v októbri 2004 natočila ďalší film Hearth of Summer. Rok 2005 bol v znamení snímky Pán božský a o rok neskôr nakrútila Diavčatá v balíku.

Hilary Duff
United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd.,Suite 500
Beverly Hills, CA 90212-2401, USA


Neve Campbell Neve Campbell
Nar. 1973 je kanadská herečka. Výraznejšie sa u publika zapísala účinkovním v rôznych seriáloch ( Catwalk, Správna päťka ). Prvý zlom pre ňu nastal v roku 1995, kedy si zahrala s Patrickom Stewartom snímke Strašidlo Cantervillské. O rok neskôr ten definitívny úspech sa dostavil s horrorom Vreskot a jeho pokračovaniami. ďalšie filmy jej obľúbenosť u publika len potvrdzovali : erotický triler s Denise Richards a Mattom Dillonom Divoké hry, romantická komédia s Matthewom Perrym a Dylanom McDermettom v Traja do tanga i 460 podozrivých s J.L.Curtis. Jednu z najvďačnejších úloh jej dal renomovaný Robert Altman v Company (za čo zobrala v roku 2003 dovtedy jej najvyšší honorár, päť miliónov dolárov). Z ďalšej filmografie : Fešák Churchill, Sprisahanie, Panika, Tráva.

Neve Campbell
Forster-Delaney Entertainment
12533 Woodgreen Street
Los Angeles, CA 90066, USA


Katherine Heigl Katherine Heigl
Nar. 1978 je americká herečka. Kathy svoju kariéru odštartovala ako detská modelka a neskôr sa začala venovať herectvu. Vo filme debutovala romantickou drámou That Night v roku 1992. Nasledovali úlohy vo filmoch Môj otec hrdina po boku Gérarda Depardieuho z roku 1994 alebo Prepadnutie 2: Temné územie o rok neskôr. Tu si zahrala so Stevenom Seagalom. Skutočný herecký prielom však zaznamenala až vďaka Klinike Grace, ktorej pilotnú epizódu odvysielali 27. marca 2005 a kde stvárnila postavu doktorky Izzie Stevensovej. Neskôr účinkovala v romantických komédiách Nabúchaná, 27 šiat alebo Chceš ma, chcem ťa.

Katherine Heigl
Paradigm
360 North Crescent Drive,North Building
Beverly Hills, CA 90210, USA


Tiffani-Amber Thiessen Tiffani-Amber Thiessen
Nar. 1974 je americká herečka. Po dokončení štúdií na strednej škole sa pokúšala uplatniť ako modelka a herečka. Rok 1989 odštartoval jej hereckú kariéru rolou v seriáli Konečne zvnoní. Jej prvým väčším televíznym úspechom bola rola Valerie Malonovej v seriáli Beverly Hills 90210, kde sa prvýkrát objavila v roku 1994. V 90. rokoch sa objavila v niekoľkých televíznych filmoch a seriáloch, väčšinou však len v epizódnych úlohách. Neskôr si zahrala vo filme Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze. V roku 2002 sa objavila v snímke Hollywood v koncoch. Potom z filmového sveta na niekoľko rokov zmizla. Jej ďalšia rola prišla až v roku 2007 v televíznom filme Pandemic. V roku 2008 to bol film Weapon.

Tiffani Thiessen
c/o Tit4Tat Productions Inc.
11271 Ventura Blvd.,Suite 439
Studio City, CA 91604, USA

Brooke Shields Brooke Shields
Nar. 1965 je americká herečka, spisovateľka a supermodelka. Medzi jej najznámejšie filmové postavy patria roly vo filmoch Dievčatko a Modrá lagúna. Brooke vystupovala aj v televíznych seriáloch Správna Susan a Lipstick Jungle. Brooke sa v roku 1980 ako 14-ročná stala najmladšou modelkou, ktorej fotografia bola zverejnená na titulnej stránke prestížneho módneho časopisu Vogue. Najúspešnejším a najslávnejším filmom s Brooke Shields je počas dvoch desaťročí snímka Modrá lagúna z roku 1980 a romantická dráma režiséra Franca Zeffirelliho s názvom Endless Love. V rokoch 1981 až 1984 Brooke Shields patrila medzi najobľúbenejších detských hercov a bola štvornásobnou víťazkou v tejto kategórii v ankete People's Choice Awar.

Brooke Shields
Christa Inc.
9200 Sunset Blvd.,Suite 600
Los Angeles, CA 90069, USA


Brittany Murphy Brittany Murphy
(1977-2009) bola americká herečka a speváčka. Herečka svoju kariéru začala vo filme Bezmocná (1995) a preslávila sa filmom 8. míľa (2002) po boku rapera Eminema. Medzi ďalšie filmy, v ktorých účinkovala patrí Narušenie, Sin City či Riding in Cars with Boys. V júni 2006 Murphy spolu s producentom Paulom Oakenfoldom vydali singel Faster Kill Pussycat, ktorý sa stal klubovým hitom a jednotkou v rebríčku Hot Dance Club Play magazínu Billboard. Medzi poslednými filmami, ktoré stihla nakrútiť v roku 2009 je akčná jazda v réžii Sylvestra Stalloneho The Expendables. Herečka zomrela náhle na zástavu srdca, zrejme po predávkovaní liekmi.Calista Flockhart Calista Flockhart
Nar. 1964 je americká herečka, známa hlavne zo seriálu Ally McBealová. Jednou z prvých televíznych skúseností bola rola po boku Kevina Spaceyho v seriáli Darrow. O tri roky neskôr hrala v snímke Nahý v New Yorku. Potom si zahrala vo filme Roberta Redforda Quiz Show a neskôr v komédii Vtáčia klietka. Na Broadwayi si ju všimol režisér David E. Kelley a ponúkol jej rolu právničky v seriáli Ally McBealová. Seriál okamžite obletel celý svet, stal sa kultovým a bol ocenený mnohými cenami. Nasledoval Sen noci svätojánskej, Čo vlastne ženy chcú, kde si zahrala po boku Glenn Close a Cameron Diaz. V súčasnosti účinkuje v seriáli Bratia a sestry.

Calista Flockhart
"Brothers and Sisters" - Walt Disney Studios
500 South Buena Vista Street, Stage 6
Burbank, CA 91521-2915, USA


Selma Blair Selma Blair
Nar. 1972 Jedna z najzaujímavejších herečiek na seba prvýkrát upútala pozornosť svojim výkonom vo filme Veľmi nebezpečné známosti, kde stvárnila rolu naivnej Cecile Caldwell. Dve sezóny hrala titulnú postavu v seriáli Brothers Zoe a potom sa objavila v komediálnom hite Pravá blondínka s Reese Witherspoon. Neskôr si zahrala s Cameron Diaz a Christinou Applegate vo filme Proste sexy. V roku 2004 si zahrala vo filme Hellboy. Okrem toho stvárnila úlohu Stevie Wayne vo filme režiséra Ruperta Wainwrighta Hmla, ktorý rozpráva o obyvateľoch malého mestečka menom Antonio Bay. Toto mestečko terorizuje desivá a nenávistná sila ukrývajúca sa v hustej hmle. Z ďalších filmov spomeňme Chlípnosť nado všetko alebo Vreskot 2.

Selma Blair
Global Creative
9000 Sunset Blvd.,Ste 1550
Los Angeles, CA 90069, USA


Pamela Anderson Pamela Anderson
Nar. 1967 v Kanade. Hollywoodska hviezda má za sebou nielen nekonečné účinkovanie v seriáli Baywatch, ale aj niekoľko o čosi kratších televíznych projektov a filmov, úspešne zvládla 3 manželstvá a vychováva dvoch synov. A k tomu bojuje za práva zvierat a stíha byť vegetariánkou. Z filmografie : Baywatch, Dračí kvet, Poď a zomri so mnou, Barb Wire, Scary Movie 3, Hollywood a víno...

Pamela Anderson Foundation
9200 Sunset Blvd.,Suite 600
Los Angeles, A 90069, USA


Kelly Rutherford Kelly Rutherford
Nar. 1968 je americká herečka, u nás známa ako Megan Lewis v seriáli Melrose Place a Lily van der Woodsen v seriáli Gossip Girl.Z ďalšej filmografie:Vreskot 3,Niet väčšej lásky,Milujem problémy,Prijateľné riziko...

Kelly Rutherford
"Gossip Girl",Silvercup Studios
42-22 22nd Street
Long Island City, NY 11101, USA


Denise Richards Denise Richards
Nar. 1971 je americká herečka a bývalá modelka. Známou sa stala na prelome milénia vďaka sérii filmov ako sú Hviezdna pechota, Nebezpečné hry a bondovka Jeden svet nestačí, ktoré upozornili na jej sex appeal. Moderuje tiež svoju vlastnú reality show Denise Richards: It's Complicated na kábelovej televízii E!. Objavila sa v rade seriálov vo vedľajších rolách, napríklad Ženatý so záväzkami, Superman, Melrose Place alebo Beverly Hills 90210. V roku 2002 sa vydala za herca Charlieho Sheena, s ktorým sa o štyri roky neskôr rozviedla. Pravidelne sa umiesťuje na predných pozíciách najkrajších žien, ktoré sú vyhlasované rôznymi časopismi a agentúrami. V decembri 2004, len päť mesiacov po pôrode, pózovala pre časopis Playboy.Paris Hilton Paris Hilton
Nar. 1981 je najstaršou zo štyroch Hiltonových detí a dedičkou impéria. Venuje sa modelingu, herectvu, spievaniu a písaniu. Paris sa ukázala v niekoľkých filmoch : House of Wax, The Hillz, Wonderland,Raising Helen, Nine Lives, Bottom's Up, Zoolander, The Cat in the Hat, Win a Date with Tad Hamilton! a seriáloch : The OC, The George Lopez Show, Las Vegas, American Dreams a Veronica Mars. Na hudobný trh sa dostalo jej CD s názvom PARIS. Prvý singel Stars Are Blind, sa umiestnil v Billboard Hot 100, na 18. priečke. Vcelku úspešné sú aj ďalšie single Turn It Up a Nothing In This World. V máji 2004 sa na trh dostáva toaletná voda Paris Hilton.

Paris Hilton
Paris Hilton Entertainment
250 North Canon Drive,2nd Floor
Beverly Hills,CA 90210-5322, USAMarina Vlady Marina Vlady
Nar. 1938 jej skutočné meno je Marina De Poliakoff-Baidaroff. Francúzska herečka, manželka sovietskeho herca divadla Na Taganke, básnika a speváka Vladimíra Vysockého, ktorý zomrel na srdcovú príhodu v roku 1980. Debutovala vo filme Letná búrka ako 11 ročná. V 50.rokoch jej kariéru ovplyvnil herec a režisér Robert Hossein, ktorý bol nielenže jej manželom (1955-1959) a otcom synov Igora (nar. 1956) a Pierra (nar. 1959), ale poskytol jej tiež odbornú hereckú prípravu na javisku a zveril jej hlavné ženské party vo svojich filmoch Darebáci končia v pekle, Odpusťte naše viny, Noc špionov...V nasledujúcich rokoch natočila úspešné filmy Včelia kráľovná, Zločin a trest, Step, Kino Splendor. Hrala v divadle, spievala, natáčala platne, písala knihy. Úspešne spolupracovala aj s českými filmármi (V proudech).

Marina Vlady
Artmédia
20, Avenue Rapp
75007 Paris, France


Myléne Demongeot Myléne Demongeot
Nar. 1936 je francúzska herečka. Začínala ako modelka a vo filme sa objavila, keď mala 17 rokov. Preslávil ju film Čarodejnice zo Salemu z roku 1957, kde hrala po boku Yvesa Montanda. Od náročného dramatického žánru sa potom odklonila a nakrútila niekoľko veľmi úspešných komédií. Myléne Demongeot Fantomas, Fantomas sa hnevá a Fantomas kontra Scotland Yard, kde hrala po boku Louisa de Funésa a Jeana Maraisa. V 60. rokoch sa objavila s Jeanom Paulom Belmondom v komédii Sympatický darebák a s Gerardom Barrayom v historickom filme Traja mušketieri - Kráľovnine prívesky. Vďaka svojmu zjavu si zahrala tiež v niekoľkých talianskych filmoch z antického prostredia. Myléne Demongeot V roku 1966, po zoznámení s Marcom Simenonom (synom svetovo známeho spisovateľa detektívnych príbehov Georgea Simenona), sa začala venovať produkcii a popri tom natočila niekoľko zaujímavých filmov. U nás sa premietal v roku 2004 film Vojna policajtov.

Myléne Demongeot
Artmedia
20 avenue Rapp
75007 Paris, France


Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow
Nar. 1972 je americká herečka. Jej prvou roličkou na filmovom plátne bola rola v muzikáli Krik v roku 1991. Nasledovalo niekoľko vedľajších úloh v úspešných (Sedem) i menej úspešných (V moci posadnutosti) filmoch, až sa nakoniec dočkala vysnívanej hlavnej úlohy v snimke Emma v roku 1996. Potom nasledovali úspešné snímky ako Srdcová sedma (1998), Dokonalá vražda (1998), Zamilovaný Shakespeare (1998) alebo Talentovaný pán Ripley(1999). Jej dňom D sa stala oscarová noc v marci 1999, kedy bola za rolu v Zamilovanom Shakespearovi ovenčená Oscarom. Nasledovali ďalšie úspešné snímky ako Letuška 1. triedy, Iron man, Dôkaz, Milenci.

Gwyneth Paltrow
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills, CA 90212, USA


Anne Hathaway Anne Hathaway
Nar. 1982 je americká herečka. Po prvý raz si zahrala v seriáli Get Real v roku 1999. O dva roky neskôr dostala dve filmové ponuky v snímkach Druhá strana neba a Denník princeznej. Táto úloha znamenala prelom v jej hereckej kariére. Objavila sa v modernej rozprávke Zakliatá Ella a v dráme Nicholas Nickleby. Nasledoval Denník princeznej II. a v roku 2005 vyfúkla Sienne Miller postavu Laureen v oskarovej Skrotenej hore. Po boku Meryl Streep si zahrala v komédii Diabol nosí Pradu.Garry Marshall,režisér oboch Denníkov Princeznej, sa o Annie vyjadril, že multi-talentovaná Hathaway je kombináciou Julie Roberts, Audrey Hepburn a Judy Garland.

Anne Hathaway
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90210, USA


Inger Nilsson Inger Nilsson
Nar. 1959 je švédska herečka. Celým menom Karin Inger Monica Nilsson. Keď mala desať rokov, natočila svoju najznámejšiu fimovú úlohu - Pipi dlhá pančucha. Pod vedením režiséra Olle Hellborna tak vytvorila nezabudnuteľnú filmovú rolu. Sama taktiež naspievala pilotnú pieseň ku všetkým filmom a seriálom o Pippi, kde účinkovala. Potom sa na dlhé roky filmovo odmlčala a účinkovala len v divadlách. Až v roku 2000 natočila film Gripsholm a v roku 2006 prijala úlohu súdnej lekárky Ewy v nemeckej produkcii ZDF v sérii detektívnych príbehov Komisár a more.Gina Lollobrigida Gina Lollobrigida
Nar. 1927 je talianska herečka. Študovala spev a kreslenie na Akadémii krásnych umení v Ríme. Cestu k filmu jej otvorili súťaže krásy. Stala sa víťazkou viacerých z nich. Upozornila na seba filmom Pozor! Banditi! . Spolupracovala s viacerými režisérmi, o.i. Luigim Zampom, Vittoriom de Sicom, Antonionim a inými. Patrila k popredným hviezdam Hollywoodu a je jednou z najvýraznejších osobností európskeho filmu. Už vyše dvadsať rokov sa venuje obchodu s kozmetikou, módnym tovarom,no predovšetkým fotografovaniu, sochárstvu, maľbe. Gina Lollobrigida Pracuje pre UNICEF, stará sa o pomoc trpiacim a opusteným deťom v Afrike a v Ázii. Na konte má vyše sedemdesiat filmov. V roku 1993 jej prezident Francúzskej republiky Francois Mitterand udelil rad Čestnej légie. Z filmov: Fanfán Tulipán, Krásky noci, Chlieb, láska, fantázia, Rimanka, Zvonár u Matky božej, Dobrý deň, pani Campbellová.

Gina Lollobrigida
Via Appia Antica 223
I-00178 Rome, ItalyClaude Gensac Claude Gensac
Nar. 1927 je francúzska herečka. Pred filmovou kamerou sa objavila prvýkrát v roku 1952 v menšej úlohe v komédii La Vie d'un Honnó Homme, kde sa stretla s Louisom de Funésom. Toto stretnutie sa jej stalo osudovým, pretože v 50. a 60. rokoch síce hrala v niekoľkých ďalších filmoch, ale jej sláva začala až v roku 1967, keď si na ňu spomenul práve Funes a v úlohe svojej manželky ju presadil do filmov Oskar a Senzačné prázdniny. Následne potom hrala po Funesovom boku v ďalších ôsmich filmoch, vrátane štyroch pokračovaní žandárskej série. Claude Gensac svojim elegantným šarmom a jemným humorom vhodne dopĺňala nervózneho Funésa a ak jeho filmy boli v tom čase najžiadanejším vývozným artiklom francúzskej kinematografie, tak odlesk ich popularity dopadol aj na ňu. Gensac pochopiteľne nehrala len s Funésom. U nás sme ju mohli vidieť aj po boku Michela Galabru vo filme Vrátnik od Maxima. Neskôr sa objavila v niekoľkých filmoch s Jeanom Lefebrom. Od 80. rokov hrala skôr v televízii.

Claude Gensac
Agence Babette Pouget
10 avenue George V
75008 Paris, France

Stránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9


Page up