Kontaktné adresy nie sú overené ! The addresses are not verified !

Herečky / Actresses
Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Lauren Ambrose Lauren Ambrose
Nar. 1978 je americká filmová a televízna herečka. Svoju kariéru začinala v rôznych newyorských divadlách. Televíznu cestu začala malou rolou v seriáli Zákon a poriadok. Na filmovom plátne oslávila debut v komédii Svadba naruby po boku Kevina Klinea. Váčšiu rolu získala vo filme Posledný mejdan. Ale skutočný zlom v kariére nastal v roku 2001, keď získala jednu z hlavných rolí v seriáli Odpočívaj v pokoji. Za rolu Claire Fischerovej bola Lauren opakovane nominovaná na cenu Emmy za najlepší ženský herecký výkon a dvakrát za ňu získala cenu SAG.

Lauren Ambrose
Leverage Management
3030 Pennsylvania Avenue
Santa Monica,CA 90404,USA


Jennie Garth Jennie Garth
Nar. 1972 v americkom štáte Illinois ako Jennifer Eve Garth. Vyrastala na ranči, spolu so svojimi šiestimi súrodencami (otec John a matka Carolyn mali každý 3 deti z predchádzajúcich manželstiev). Keď mala 13 rokov, tak sa presťahovali do Phoenixu v Arizone, kde sa venovala tancu a modelingu. O dva roky bola objavená "lovcom talentov" a preto sa s matkou presťahovala do Los Angeles. Tu začala navštevovať lekcie herectva. Jennie je prevažne seriálovou herečkou a pravdepodobne najviac ju preslávila úloha Kelly Taylor v úspešnom seriáli pre mladých Beverly Hills 90210. Z ďalších filmov : Nebezpečný vzťah, Koniec raja, Posledný kovboj, Kto je Santa ?

Jennie Garth
James/Levy/Jacobson Management, Inc.
3500 West Olive Avenue,Suite 1470
Burbank,CA 91505,USA


Eva Mendes Eva Mendes
Nar. 1974 je americká herečka kubánskeho pôvodu. Prvú hereckú príležitosť dostala v roku 1998 v horore Deti kukurice5: Pole teroru a v tom istom roku získala aj menšiu rolu družičky vo filme Noc v Roxbury. V roku 1999 sme ju mohli vidieť ako Matildu vo filme My Brother The Pig, o rok neskôr v Temná legenda 2. V roku 2001 si zahrala so Stevenom Segalom v snímke Lovec policajtov. V roku 2003 zažiarila vo filmoch Rýchlo a zbesilo 2 ako Monica Fuentes, Vtedy v Mexiku ako Ajedrez a Bratia ako sa patrí ako April a po druhýkrát si zahrala manželku Danzela Washingntona tentokrát vo filme Prezumpcia viny...

Eva Mendes
Management 360
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Sarah Michelle Gellar Sarah Michelle Gellar
Nar. 1977 Svoju hereckú kariéru začínala v reklame a uplatnila sa aj v modelingu. Populárnou sa stala najmä vďaka seriálom. Za All My Children bola dvakrát nominovaná na Emmy, raz získala cenu za najlepšiu mladú herečku. V roku 1996 prišla ponuka zahrať si Buffy v seriáli Buffy, premožiteľka upírov. V roku 1997 si zahrala spolu s Jennifer Love Hewitt v horore Viem, čo si robil minulé leto. Neskôr v Atlante natáčala Vreskot 2. Ďalej sa objavila v role Katrine vo filme Veľmi nebezpečné známosti či ako Daphne v hranom Scooby Doo. Sarah sa okrem herectva venovala aktívne aj krasokorčuľovaniu (3 roky) a v štáte New York sa umiestnila na 3.mieste. Dnes okrem korčuľovania na ľade obľubuje aj korčuľovanie na kolieskových korčuliach, potápanie, či v minulosti si rada zacvičila Tae Kwon Do, ktorému sa venovala 5 rokov...

Sarah Michelle Gellar
Brillstein-Grey Entertainment
9150 Wilshire Blvd.,Suite 350
Beverly Hills,CA 90212,USA


Sandra Oh Sandra Oh
Nar. 1971 je kanadská herečka. Najznámejšia je jej postava doktorky Cristiny Yang v seriáli Klinika Grace. Za stvárnenie tejto roly získala v roku 2006 Zlatý Glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe a Screen Actors Guild Awards spolu s ďalšími kolegami zo seriálu za vynikajúci spoločný výkon v dramatickom seriáli. Štyrikrát bola nominovaná na cenu Emmy.Významné role hrala vo filmoch Pod toskánskym slnkom, Bokovka a v sitcome Arliss, kde hrá postavu menom Rita Wu. V menej známom filme Tanečnice od Modrého leguána hrá striptérku, ktorá píše poéziu. Aj vďaka jej výkonu mal film pozitívne recenzie od kritikov. V roku 2006 hrala po boku Robina Williamsa a Toni Colette vo filme Nočné Volanie.

Sandra Oh
"Grey's Anatomy", ABC-TV
Production Office,Los Feliz Tower,4th Floor
4151 Prospect Ave.
Los Angeles,CA 90027,USA


Jessica Alba Jessica Alba
Nar. 1981 je americká herečka. Po otcovi má mexické a po matke dánsko-francúzske korene. Po epizodnych rolách nastal zásadný zlom v jej hereckej kariére v roku 2000 spolu s hlavou rolou v úspešnom sci-fi seriáli Temný anjel. V roku 2002 natočila romantický film So slovníkom v posteli, ktorý bol uvedený v nasledujúcom roku, kde si zahrala pôvabnú Selimu. V roku 2003 si zahrala v tanečnom filme Honey barmanku Honey Danielsovú. V roku 2004 dostala malú rolu v horore A Dream of Color in Black and White a ešte v tom istom roku začala natáčať na Bahamách film Do hlbiny, kde hraje jednu z hlavných postáv–Sam. Rok 2005 bol v kariére Jessicy v znamení filmových adaptácií komixových predlôh. Najprv to bolo Sin City-Mesto hriechu, kde hrala jednu zo svetlejších rolí. Ďalším filmovým stvárnením komixu bola známa Fantastická štvorka, kde si zahrala jednu z postáv kľúčovej štvorice, vedkyňu Susan Stormovú. V roku 2006 dokončila prácu na filmoch Awake a Good Luck Chuck. Natočila tiež pokračovania filmovej adaptácie Fantastickej štvorky s názvom Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, kde pokračuje vo svojej predošlej roli neviditeľnej ženy. V priebehu roku 2007 natočila tiež remake pôvodného hongkongského thrilleru Oko, kde hrá slepé dievča Allison. Hrala v televíznych seriáloch Tajný svet Alex Mackovej(1994), Nové Flipperove dobrodružstvá/(1995-1997), Čierny anjel(2000-2002).

Jessica Alba
Bragman/Nyman/Cafarelli
8687 Melrose Avenue,8th Floor
Los Angeles,CA 90069,USAAmerica Ferrera America Ferrera
Nar. 1984 je americká herečka. Jej rodičia pochádzajú z Hondurasu. Je najmladšou zo šiestich súrodencov a herectvu sa venuje už od ôsmich rokov. Meria len 155 cm. Seriál Škaredá Betty ju vyniesol do filmových výšin. Na začiatku bol pôvodný kolumbijský seriál Yo soy Betty, la fea z roku 1999. Príbeh škaredej dievčiny vo vlastnej réžii vyrobili aj v Austrálii, Turecku, Mexiku, Indii a na Novom Zélande, existuje nemecká verzia Zaľúbená v Berlíne : celosvetový úspech však zaručil až Hollywood. Televízna sieť ABC vysiela seriál s názvom Ugly Betty od septembra 2006, pod produkciou je podpísaná Salma Hayek, ktorej herecká kariéra má počiatky práve v telenovelách.O tom, že seriál berú vážne aj odborníci, svedčí fakt, že bol nominovaný na jedenásť cien Emmy, z ktorých získal tri: za najlepšiu réžiu komediálneho seriálu, za najlepšiu herečku – tou bola hlavná predstaviteľka America Ferrera a za najlepšie obsadenie komediálneho seriálu. Seriál bol úspešný aj na Zlatých glóbusoch. Sošku si opäť odniesla America ako hlavná predstaviteľka, samotný seriál bodoval v kategórii najlepší televízny seriál – muzikál alebo komédia. Z ďalšej Americinej filmografie : Rozbaľ to naplno, Správne ženské idú do guľata, Sesterstvo putovných nohavíc.

America Ferrera
Endeavor Agency
9601 Wilshire Blvd.,3rd Floor
Beverly Hills, CA 90212,USA


Mireille Darc Mireille Darc
Nar. 1938 je francúzska herečka. Vlastným menom Mireille Aigroz. Nakrútila viac ako 70 filmov – Veľký blondín s čiernou topánkou, Smrť darebáka, Helenine oči.

Mireille Darc
Agents Associés-Guy Bonnet
201, rue du Faubourg St Honoré
75008 Paris,FranceKathy Griffin Kathy Griffin
Nar. 1960 je americká herečka a komička. Je najmladšou z piatich súrodencov. Jej zvláštny komediálny talent najskôr spoznali diváci v rôznych show a televíznych seriáloch. U nás je známa ako Vicky zo seriálu Správna Susan ( Suddenly Susan ). Neskôr sa uplatnila aj vo filmoch, z ktorých najznámejšie u nás sú Stroskotaná láska, Muppeti z vesmíru, Vegas baby, Štyri izby či Pulp Fiction. Vyhrala niekoľko cien Emmy, je aktívnou producentkou, dabuje animované rozprávky a známa je ako komentátorka celebrít na červenom koberci.

Kathy Griffin
ICM Los Angeles
10250 Constellation Boulevard
Los Angeles,CA 90067,USA


Kelly Brook Kelly Brook
Nar. 1979 je britská modelka, herečka, dizajnérka a televízna osobnosť. Kariéru modelky odštartovala v 16-tich rokoch po víťazstve v súťaži krásy. Neskôr pracovala pre značku Bravissimo, objavila sa v reklamách na švajčiarske Alpy i na automobilku Renault. Neskôr sa o ňu začali zaujímať popredné európske i svetové magazíny včítane GQ, FHM a svoje miesto mala vyhradené aj v Daily Star, kde pravidelne figurovala ako Page Three Girl. V roku 2006 ju čitatelia časopisu FHM zvolil za 5. najsexi ženu sveta. V tom istom roku predstavila svoju prvú vlastnú kolekciu plaviek a spodnej bielizne. Zúčastnila sa viacerých súťaží zameraných na hľadanie modeliek a talentov. Hrala vo viacerých seriáloch (Smallville), videoklipoch (Pulp) i filmoch (Italian Job, Iný život, Traja, Deväť hráčov so smrťou).

Kelly Brook
Paradigm Talent Agency
360 North Crescent Dr.,North Bldg.
Beverly Hills,CA 90210,USA


Drew Barrymore Drew Barrymore
Nar. 1975 je americká herečka. Pred kamerou sa prvýkrát objavila ako deväťmesačná v reklame na psie žrádlo. Prvý herecký part získala už ako trojročná v televíznom filme Suddenly Love. Bolo len otázkou času, kedy si režisér Steven Spielberg spomenie na svoje malé blonďavé krstniatko a obsadí ho do svojho filmu. Vybral si ju do pripravovanej rodinnej sci-fi drámy E.T. Mimozemšťan. Potom nasledovali filmy Uvidíme sa ráno či Milenci so zbraňou. V roku 1994 stvárnila pištoľníčku Lilly v dobrodružnom westerne Pištoľníčky. V roku 1996 nakrútila aj svoj zatiaľ posledný horor Vreskot. Ukázala, že dokáže podať dobrý výkon aj ako komediálna herečka. V Piesni pre nevestu stvárnila servírku Juliu. V akčnej komédii spracovanej podľa známeho seriálu zo 70. rokov Charlieho anjeli sa predstavila nielen ako anjel Dylan, ale tiež ako producentka. Dnes má už aj svoju hviezdu na chodníku slávy v Los Angeles. Rovnako ako jej otec, starý otec, strýko a teta.

Drew Barrymore
IMG Models N.Y.
304 Park Avenue South,Penthouse North
New York,NY 10010-4301,USA


Gina Gershon Gina Gershon
Nar. 1962 je americká herečka. Pôvodne študovala drámu a detskú psychológiu. Neskôr sa venovala spevu, modelingu a hlavne divadlu a filmu. Medzi jej prvé herecké úlohy patrí postava v Camille a The Substance of Fire. Stvárnila aj drobnú úlohu v hudobnom klipe skupiny The Cars z roku 1984 k piesni Hello Again, kde sa objavila po boku Andyho Warhola. Úspech prišiel v roku 1986 vo filmoch Kráska v ružovom a Koktej. Prelom nastal v roku 1995 s filmom Showgirls. O rok neskôr sa objavila vo filmoch Pasca a Tvárou v tvár. Vďaka svojim úlohám vo filmoch Pasca (kde hrala drsnú lesbičku), Korisť rokenrolu a Showgirls je považovaná za ikonu homosexuálov. V roku 2004 sa umiestnila na 23. mieste v rebríčku 100 najsexi žien podľa pánskeho časopisu Maxim.

Gina Gershon
Affirmative Entertainment
425 N Robertson Blvd.
Los Angeles,CA 90048,USA


Lindsay Lohan Lindsay Lohan
Nar. 1986 v New Yorku. Karéru odštartovala už ako 3 ročná modelka pre firmu Ford. Nasledovalo viac ako 60 rôznych reklamných kampaní. Na televíznej obrazovke debutovala v roku 1996 v seriáli Another World. Oveľa dôležitejšou však bola úloha vo filme The Parent Trap. Za dvojúlohu sestier, dvojičiek získala cenu Young Artist Award. V roku 2003 sme ju mohli vidieť vo filme Medzi nami dievčatami. Veľký úspech jej priniesol aj film Protivné baby, kde opäť spolupracovala s režisérom Markom S Watersom. V súčasnosti je zaangažovaná hneď v niekoľkých projektoch naraz a zároveň okrem filmovania propaguje aj svoj debutový album, na ktorý napísala aj vlastnú pieseň pod názvom Rumors.

Lindsay Lohan
Untitled Entertainment
1801 Century Park E.,Suite 700
Los Angeles,CA 90067,USA


Ellen Pompeo Ellen Pompeo
Nar.1 969 je americká herečka. Hereckú kariéru začínala v roku 2002, keď si ju vybral režisér Brad Silberling do svojho filmu Polnočná míľa. Neskôr sa objavila vo filme Daredevil po boku Bena Afflecka v úlohe Karen Page, ale väčšina jej scén bola vystrihnutá. V rokoch 2002 a 2003 sa objavila vo filmoch Chyť ma, ak to dokážeš a Mladosť v ťahu. V televízii si zahrala v dvoch epizódach v seriáli Zákon a poriadok a v jednej epizóde Priateľov . Vo filme Večný svit nepoškvrnenej mysle z roku 2004 hrá Naomi, bývalú priateľku hlavného hrdinu Joela Barisha. Hoci jej scény boli vystrihnuté z filmu,bola vďačná, že režisér Michel Gondry si vybral do filmu práve ju. Ellen Pompeo sa do povedomia divákov dostala vďaka jej prvej hlavnej roli v seriáli televízie ABC Klinika Grace, kde hrá Meredith Gray.

Ellen Pompeo
Creative Artists Agency
2000 Avenue of the Stars
Los Angeles,CA 90067,USA


Jennifer Lopez Jennifer Lopez
Nar. 1969 v Bronxe. Má latino pôvod. Už od malička miluje tanec. JLo je herečka, speváčka, tanečnica, moderná návrhárka. V roku 2002 predstavila tiež svoju prvú vôňu Glow by JLo. JLo - krásna žena. Ešte predtým ako začala so speváckou kariérou, zaznamenala prvé úspechy ako herečka.J ej "strážnym anjelom" bol vtedy Francis For Coppola, ktorého film s názvom My family/Mi Familia dopomohol herečke ku sláve. Ani ostatné hlavné úlohy nezaostali v kvalite jej hereckého výkonu. Vidieť ju možno aj v ďalších filmoch ako napríklad Svadby podľa Mary, Anakonda, Policajtka alebo Krv a víno. Hoci už v roku 1999 Jennifer patrila medzi známe herecké hviezdy, pokúsila sa o ďalší odvážny krok, ktorý ju priviedol do sveta hudobného showbiznisu - vydala svoj debutový album On The 6. Spolupráca so svetoznámymi hudobnými producentmi Emiliom Estefanom a Rodneym Jerkinsom jej zabezpečili prvenstvo vo svetových hitparádach.

Jennifer Lopez
Madre's Restaurant
897 Granite Drive
Pasadena,CA 91101,USA


Angelina Jolie Angelina Jolie
Nar. 1975 je americká filmová herečka a veľvyslankyňa dobrej vôle Úřadu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHRC).Je dcérou amerického herca Jona Voighta.Hereckú kariéru začala v nízkorozpočtovom filme Cyborg II: Sklenený tieň v roku 1993. Prvú hlavnú rohu dostala o dva roky neskôr v snímke Nebezpečná sieť. Oscara získala za najlepšiu vedľajšiu ženskú hereckú úlohu v dráme Narušení v r.1999. Na medzinárodnú fimovú scénu sa zapísala rolou Lary Croft - hrdinkou z počítačových hier Tomb Raider. Najväčší komerčný úspech doposiaľ zaznamenala v akčnej komédii Mr. & Mrs.Smith.

Angelina Jolie
Todd Shemarya Artists,Inc.
2550 Outpost Drive
Los Angeles,CA 90068,USA


Julia Roberts Julia Roberts
Nar. 1967 je americká herečka. Po menších rolách v seriáli Crime Story a filme Spokojnosť sa spolu s bratom Ericom objavila v snímke Mystic Pizza. O rok neskôr zažiarila vo filme Oceľové magnólie,ktorý jej priniesol prvú nomináciu na oscara. Rok 1990 a rola prostitútky vo filme Pretty Woman z nej urobili superstar. Pri filme Hráči so smrťou sa zoznámila s Kieferom Sutherlandom.V kinách sa objavil úspešný film Noci s nepriateľom. Po ďaľších filmoch ako Zomrieť mladý a Hook sa Julia na dva roky takmer úplne vytratila z kín.Ú spešný comeback zaznamenala v roku 1993 s filmom Prípad pelikán. Ďalšie úspešné snímky sú Svadba môjho nalepšieho priateľa či Nothing Hill. V roku 2000 si zahrala vo filme podľa skutočnej udalosti Erin Brockovich. V roku 2001 prišli snímky Mexičan, Zlatíčka pre každého či Dannyho parťáci.

Julia Roberts
c/o Hirsch Wallerstein Matlof and Fishman LLP
10100 Santa Monica Blvd.,23rd Floor
Los Angeles,CA 90067-1722,USA


Andrea Bowen Andrea Bowen
Nar. 1990 je americká herečka. Svoju hereckú kariéru začala už ako 6 ročná na Brodwayi v New Yorku. Zatiaľ čo vystupovala na Brodwayi, začala zároveň hrať v hosťovských rolách v seriáloch ako Law & Order a Third Watch a vo filmoch New York Crossing a Highball. Andrea teraz žije v Los Angeles a nedávno začala pracovať už na tretej sérii Desperate Housewives, kde hrá Julie Mayer - dcéru Susan Mayer. V tomto roku vyhrala aj cenu SAG za Najlepšie zostavenie hercov v komediálnom seriáli.. Pred Desperate Housewives hrala postavu Zooey Glass v seriáli stanice ABC: That Was Then. Hrala tiež 12-ročnú Riley Ellis s rozumom génia ako vedľajšiu úlohu v Boston Public stanice Fox a okrem toho sa objavila v mnohých príležitostných úlohách v iných seriáloch v skutočne širokej škále postáv.

Andrea Bowen
"Desperate Housewives",Touchstone Television
100 Universal City Plaza,Bldg.2128,Suite G
Universal City,CA 91608,USANicole Kidman Nicole Kidman
Nar. 1967 v Honolulu, Hawaii, USA. Ženská megastar prvej triedy. Už na univerzite jej jedna spolužiačka poslala obdivný list, v ktorom ju chválila za výkon v študentskom predstavení. Tou spolužiačkou bola súčasná režisérka Piána Jane Campionová. V roku 1995 s Nicole nakrútila kostýmovú drámu Portrét dámy. Medzi rokmi 1983 a 1989 účinkovala Nicole v trinástich austrálskych filmoch, pričom tým trinástym bol úspešný thriller Úplné bezvetrie. Predstavoval vrchol jej dovtedajšej filmografie a vzhľadom na celosvetový úspech bol pre ňu ideálnym odrazovým mostíkom do Hollywoodu. Tam už na ňu čakal Tom Cruise s jeho Búrlivými dňami a ešte v roku ich premiéry ju požiadal o ruku. V žánroch si príliš nevyberala a hrala ako v komiksovom spektákli (Batman navždy) alebo v akčnom thrilleri (Peacemaker), tak i v psychologickej dráme Stanleyho Kubricka Eyes Wide Shut. Ten bol tiež posledným filmom, v ktorom sa objavila po boku svojho manžela. S Cruisom sa rozišla v auguste 2001 a pevne sa postavila na vlastné nohy, čoho dôkazom sú hneď jej následujúce, mimoriadne úspešné filmy Tí druhí a Moulin Rouge!.


Nicole Kidman
Shanahan Management
P.O.Box 1509,Darlinghurst,NSW 1300
AustraliaTori Spelling Tori Spelling
Nar. 1973 je americká herečka, vlastným menom Victoria Davey Spelling. Zdrobnelina jej mena Tori znamená v japončine vtáčatko. Tori je dcérou seriálového kráľa a producenta AArona Spellinga, čo sa odzrkadlilo aj na jej filmovej kariére. Najznámejšia je snáď jej rola Donny Martinovej v seriáli Beverly Hills 90210. Avšak zahrala si aj v mnohých celkom úspešných filmoch - Love Boat, Vreskot 2, Trick, The House Of Yes, Rodina podľa plánu,V ianočná návšteva.

Tori Spelling
United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd.,Suite 500
Beverly Hills,CA 90212-2401,USAStránka:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9

Page up